Hakkımızda

Pimaş A.Ş. 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla Enka Holding bünyesinde kurulmuştur. 1982 yılında da Pimaş A.Ş., PVC profil üreterek pencereye adını veren Pimapen markası kurulmuş ve 2014 yılında Dünyanın en büyük PVC profil üreticisi Deceuninck Grubu’nun ana hissedarı olduğu Ege Profil, bünyesine katılmıştır.


Pimapen, Kartepe’de teknolojik altyapı koşullarına uygun ekstrüzyon ve lamine kaplama hatları ile kalıplarına sahip, profilin ideal koşullarda üretilmesi ve stoklanmasına olanak veren tesisleri ile tüm Türkiye ’de ki bayii ağına hizmet vermektedir. Pimapen, ürün grupları EN, RAL ve TSE kalite standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Sürdürülebilir iş modeli ile ürün, satış ve satış sonrası hizmet süreçlerini Dünya standartlarında bir anlayışlı yönetmektedir.


Türkiye’ de Istanbul, Ankara, Izmır ve Adana da bulunan bölge müdürlükleri ve onlara bağlı dinamik satış ekibi ile ; 250’ ye yakın üretici bayii ve 500’ü aşan satıcı bayiye hizmet vermektedir. Ulusal bazda ihtiyaçları karşılarken uluslararası arenada yapılan tüm çalışmalarda yakından takip edilmektedir.